DATE
06.11 - 30.11

Wystawa w Galerii SFERA – „A TY, ZA JAKI JESTEŚ?”

Miejsce: Galeria I, parter

Każdego dnia dzieci i nastolatkowie mierzą się z hejtem – zarówno w Internecie, jak i realnym życiu. Aby zwrócić uwagę na przemoc rówieśniczą, w ramach projektu ZaJaki.pl została zorganizowany konkursu „Reaguj na hejt!”. Prace zwycięzców będzie można zobaczyć w Galerii SFERA już od 6.11.2023 r.

ZaJaki.pl to projekt edukacyjny przygotowany przez Miasto Bielsko Biała – Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Grupę Kęty i Fundację Biegniemy z Mają. Inicjatywa ma na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy rówieśniczej  oraz hejtu, których konsekwencją może być pogorszenie kondycji psychicznej dzieci i młodzieży oraz myśli i próby samobójcze.  
W ramach projektu organizowane są różnorodne akcje promujące  tolerancję i wrażliwość na drugą osobę, a także wspierające osoby, które doświadczyły przemocy. Są to m.in. zajęcia dla dzieci i młodzieży z zakresu pracy nad wzmacnianiem poczucia własnej wartości, samoakceptacji i profilaktyki przemocy rówieśniczej. Do tej pory wzięło w nich udział ponad 20 tys. uczniów z bielskich szkół.

Konkurs „Reaguj na hejt”

Prace, które pojawią się podczas wystawy, zostały stworzone w ramach konkursu „Reaguj na hejt!”.
W wydarzeniu mogli wziąć udział uczniowie bielskich szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek wsparcia dziennego oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych zgłoszonych do projektu ZaJaki.pl. Zadaniem uczestników było stworzenie filmu multimedialnego lub plakatu poruszającego problematykę profilaktyki agresji i przemocy. Do organizatorów wpłynęło łącznie 138 zgłoszeń, w tym 116 plakatów i 22 filmy.


Partnerem wystawy „Reaguj na hejt!” jest Galeria SFERA. Prace wyróżnione podczas konkursu będzie można zobaczyć w Galerii I od 6.11.2023 r. do 30.11.2023 r. Organizatorzy zapraszają do udziału w wystawie wszystkich mieszkańców Bielska-Białej, zwłaszcza dzieci, młodzież i rodziców chcących poznać mechanizmy bullyingu i cyberbullyingu oraz sposoby ich zwalczania

Gdzie? Galeria I, parter (wejście od Sinsay); Galeria I, I piętro
Kiedy? 6-30.11


Pamiętajcie, aby reagować na hejt, ponieważ musimy pomagać sobie i innym. Więcej szczegółów oraz numery telefonów, pod którymi uzyskacie pomoc 7 dni w tygodniu, 24h na dobę znajdziecie TUTAJ.