DATE
25.11

Ostatni w tym roku charytatywny kiermasz książek w Galerii SFERA

Miejsce: Foyer Galerii II

Już 25 listopada (sobota) zapraszamy na dziesiątą edycję akcji „Żyjące Książki”. To już ostatnia w tym roku szansa poprzez zakup używanej interesującej literatury na promocję idei drugiego obiegu przedmiotów, jak również pomoc w szczytnym charytatywnym celu.

Celem cyklicznie organizowanej akcji przez Fundację Ekologiczną ARKA, której jesteśmy partnerem, jest wsparcie lokalnych ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, domów dziecka oraz schronisk dla bezdomnych zwierząt. Dzięki środkom zebranym podczas jednego z ostatnich wydarzeń udało się zakupić 500 biletów do kina dla podopiecznych świetlic prowadzonych przez Stowarzyszenie Hajstra oraz mieszkańców domów dziecka z Bielska-Białej i okolic.

Już dziesięć Żyjących Biblioteczek dla szkół

Jednym z elementów akcji jest również budowa biblioteczek w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Jubileuszowa, już dziesiąta Żyjąca Biblioteczka powstała w świetlicy Pod Aniołami, a w pracę nad jej powstaniem zaangażowani byli wychowankowie ośrodka. Materiały służące do budowy regałów pochodzą z recyklingu.

Na czym polega udział w akcji?

Wystarczy przynieść książki i zabawki do Punktu Informacyjnego Galerii I, a następnie przyjść na kiermasz charytatywny, który odbędzie się 25 listopada w Foyer Galerii II.

Organizatorzy proszą o przynoszenie na kiermasz książek w dobrym stanie, które są przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Gdzie? Foyer Galerii II
Kiedy? 25.11.2023 r.

Jak oddać książki?
Punkt Informacyjny, Galeria I, od 10:00 do 18:00 (od wtorku do czwartku)