DATA
20.07 - 17.08

JEDNO MIASTO 4 SCENY - koncerty, które podkręcą lato!

Miejsce: Letnia Scena Sfery

Zapraszamy serdecznie na cykl letnich koncertów - Jedno Miasto 4 Sceny, odbywających się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego. Program muzyczny jest tak bogaty i zróżnicowany, że każdy miłośnik dźwięków znajdzie tu coś dla siebie.

Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej przygotowało plenerowy cyklu koncertów Jedno Miasto 4 Sceny, na których nie zabraknie muzyki kubańskiej, włoskiej, przebojów Marii Koterbskiej, reggae, a nawet hip-hopu. Jak sama nazwa wydarzenia wskazuje, pojawią się cztery sceny: na placu Wojska Polskiego, na placu Ratuszowym, na Letniej Scenie Sfery oraz na Błoniach. Poniżej zestawiliśmy dla Was program muzyczny, abyście mogli lepiej zaplanować swoje muzyczne wybory.

Letnie granie rozpocznie się już 29 czerwca o godz. 20.00 na pl. Wojska Polskiego podczas spotkania z grupą Cumbancheros, którą tworzą latynoscy muzycy z Kolumbii, Meksyku i Wenezueli. Na tej samej scenie 30 czerwca o godz. 17.00 wystąpi José Torres, znakomity kubański muzyk, wirtuoz instrumentów perkusyjnych, który od wielu lat mieszka i tworzy w Polsce.

13 lipca przypadają 100. urodziny wspaniałej piosenkarki, zmarłej przed trzema laty Marii Koterbskiej. Koncert na stulecie urodzin słynnej bielszczanki – Królowa swingu, zostanie przygotowany 13 lipca na Placu Ratuszowym, start o godz. 20.00.

20 lipca o godz. 18.00 na Letniej Scenie Sfery zaśpiewa Łukasz Zagrobelny, jeden z najlepszych męskich głosów w Polsce. Na swoim koncie ma sporo nagród, takich jak: Superjedynki, Eska Music Awards, czy nominację do Fryderyka za najlepszy debiut. Z kolei w sierpniu na Letniej Scenie Sfery 10 sierpnia o godz.18.00 zaśpiewa Michał Anioł.

17 sierpnia na placu Wojska Polskiego rozbrzmiewać będzie muzyka włoska. O godz. 20.00 podczas Festiwalu Włoskiego wystąpi Orkiestra Salonowa Moderato. Ostatni koncert zaplanowano 24 sierpnia o godz. 19.00 na Błoniach podczas wydarzenia Happy Bike Beskidy. Wystąpią tam Olafito oraz zespoły Vavamuffin i Akurat.

Pamiętajcie, że wstęp na cykl letnich koncertów jest bezpłatny. Liczymy na Waszą obecność!