DATA
13.07

2 Przegląd Artystów Ulicznych w Bielsku-Białej. 8 przystanków artystycznych i pokazy Iluzjonistów w Galerii Sfera!

Miejsce: Galeria II, główne Foyer

Artyści uliczni po raz kolejny opanują Bielsko-Białą! Już w sobotę, 13 lipca zapraszamy na występy buskerskie na ulicach Waszego miasta i w Galerii SFERA.

Busking to występy uliczne o charakterze artystycznym – muzyczne, akrobatyczne, kuglarskie, teatralne. To moment, kiedy przestrzeń uliczna zamienia się w scenę, przechodnie stają się widownią, a wynagrodzeniem datki wrzucane do kapelusza, głośne śmiechy i oklaski. Tancerze, iluzjoniści, żonglerzy, muzycy, aktorzy, kuglarze i wielu innych artystów łączy siły, aby zarazić uśmiechem każdego, kto stanie się częścią tego niezwykłego wydarzenia.

Na czym polega zabawa? Na terenie naszego miasta w Bielsku-Białej pojawi się 8 przystanków artystycznych, a jeden z nich zostanie zlokalizowany w głównym Foyer w Galerii Sfera II. Swoją obecnością zaszczyci nas: Dawid Jasiński – Kapelusznik z Kolektywu Artystycznego, który słynie z infantylnego poczucia humoru, Paweł Janus – renomowany kuglarz i iluzjonista z Łodzi i Andrzej Rzeszuto – znany lokalnej społeczności jako Clown Cyrulik. Od 11.30 do 19.00 każdy z nich na zmianę wykonywać będzie kameralny pokaz sceniczny, gdy pozostała dwójka podczas spaceru po galerii, oczaruje naszych klientów metodą „Close-up”.

Osiem przystanków artystycznych:
Hula-hop – Róża Janicka-Maj, uczennica Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku - Rynek
Akrobatka powietrzna Julia Dynak – Plac Chrobrego
Żywe Rzeźby – Bańkowe Wróżki z agencji Street Art Masters – Ul. Cechowa
Wirtuoz gitary – Mariusz Goli – Pomnik Reksia
Iluzjoniści – Dawid Jasiński, Paweł Janus i Andrzej Rzeszuto – Galeria SFERA
Tancerze Bielskich Szkół Tanecznych – Org. Przez Młodzieżową Radę Miasta – Punkt 11
Teatr Lalek - Katarzyna i Włodzimierz Pohl w spektaklu „Everyman”

W ramach finału wydarzenia na placu Chrobrego o 22.00 odbędzie się wielki finał BBusking 2024. Wystąpią artyści, których doskonale znamy z pokazów i koncertów ulicznych w Bielsku-Białej: grupa tańca orientalnego HIKAYA, Teatr Ognia Tesserakt oraz Grupa Perkusyjna „Walimy w Kocioł”. Zobaczymy także przedstawienie „Arabska noc. Sen sułtana”, które przeniesie Was w miejsce, gdzie ogień, ruch ciała i muzyka są w idealnej harmonii.

Do zobaczenia!

Gdzie? GALERIA SFERA, Galeria II, główne Foyer
Kiedy? 13 lipca
Godzina: 11:30-19:30